ARKAS
e-işe Yerleştirme
İş İlanı referans no 00133945
 
 
İş ilanı başlığı
AKTARMA UZMAN YARDIMCISI
 
Başlangıç tarihi
08.07.2019
 
Referans kodu
AKT03
 
Ülke
Türkiye
 
Yer
 
İSTANBUL
 
Görevler
Arkas Konteyner’in direkt servis veremediği destinasyonlara ait yüklerin ilk servis/gemiye en düşük/uygun maliyetle ve en kısa sürede aktarmalı olarak yüklenmesini planlamak, takip ve organize etmek.
 
Gereksinimler
1.Sorumlu olduğu aktarma limanına ait forecast adetleri günlük rapordan “Aktarma Planlama Tablosu” na işlemek ve uygun servis/gemilere forecast planlama yapmak.
2.Yükleme limanı acentası tarafından gönderilen/gerçekleşen aktarma adetlerine/destinasyonlara göre uygun servis/gemilere planlama yapmak, yükleme acentasının Sea Liner’da gerekli renomları yapmasını bildirmek.
3.Yapılan planlamaya ve atılan talimata göre aktarma yükleri için açılan gümrük/beyanname işlemlerini ve süreci takip etmek.
4.İlgili yükleme gemisi için, varış/yanaşma ve belirtilen süre içerisinde aktarma yükleri için final booking atmak ve gemiyi kapatmak.
5.Yapılan planlamaya göre tahliye ve yükleme gemilerinin schedule ve liman programlarını takip etmek ve gerektiğinde aktarma yükleri için geminin hızlandırılmasını ve/veya bekletilmesini talep etmek.
6.Yükleme gemisindeki yer/alokasyon/teu/tonaj durumlarına göre ilgili kişilerle görüşerek yük ilave edilmesi ve/veya iptal edilmesi için talimat vermek.
7.Yükleme ve tahliye limanı acentalarının taleplerine cevap vermek ve takip etmek (planlama durumu, öncelikli yüklemeler, bekletilecek yükler, VIP ve Tender yüklemeleri için ayrı talimat/beyanname açılması, tahliye limanı değişikliği, routing bildirilmesi gibi).
8.Yükleme gemisinin ilgili aktarma limanından kalkışından sonra acentadan yükleme konfirmasyonu almak, kontrol etmek ve buna göre planlama tablosunu güncelemek.
9.Sorumlu olduğu limanlardaki aktarma yükleriyle ilgili oluşan ekstra masrafların belirtilen kodlar altında Sea Liner girişlerinin (M/A) yapılması için acentaya talimat vermek, süreci takip edip onaylamak ve kayıt altına almak.
10.Sorumlu olduğu limanlar için aktarma yükleriyle ilgili konuları her an takip etmek, gerektiğinde müdahele ederek bilgi vermek.
11.Kendisinden talep edilen rapor ve istatistikleri hazırlamak.
12.Görev ve sorumluluklarını belirtilen zaman çerçevesi içinde eksiksiz olarak yerine getirmekle yükümlüdür.
13.Yöneticisi tarafından verilen ek görev ve sorumlulukları üstenir.
 
 
İstihdam oranı
Tam zamanlı
 
Şirket
Arkas Konteyner
 
Dil
TR